مرامنامه ی لور

هیچ تاکیدی بر عدد هفت نداریم! ، اگر اجماع ( اکثریت قریب  به اتفاق )  ارباب نظر بر این باشد که بندی حذف یا اضافه شود و یا تغییر کند قطعا ترتیب اثر داده خواهد شد.

1) نشریه اینترنتی لور رسانه ای مستقل است  و هیچ گونه وابستگی حقوقی و تشکیلاتی  به نهادی دولتی یا غیر دولتی ندارد.

2) نشریه اینترنتی لور یک رسانه است و همچون هر رسانه آزاد و مستقلی رسالت خود را در تنویر افکار عمومی مخاطبان در حوزه فعالیت خویش می داند.

3) حوزه فعالیت نشریه مقوله ایرانشناسی با تکیه بر مسایل فرهنگی حوزه غرب کشور  با محوریت قوم لر و مناطق لرنشین به عبارت دیگر "لرشناسی" است.

4) پر واضح است که پرداختن به حوزه لری به عنوان جزئی از هویت ملی ایرانی - اسلامی است و این مساله هیچ تناسبی با قوم گرائی و نژادپرستی و... نخواهد داشت. نشریه رسالت خود میداند که نه تنها هیچ گاه مسایلی که منجر به چنین برداشتهائی می شوند را مطرح نکند بلکه همواره خود را جزئی از جنبشی به سوی همبستگی و همگرائی ملت مسلمان ایران بداند.

5) اختلافات قومی و منطقه ای و بین شهری بین استانی هیچ جایگاهی در لور ندارد ، تاکید لور همواره بر توانمندیهای فرهنگی -  اجتماعی این منطقه و مردم آن و افزایش نقش آن در شکوفائی وبالندگی تمدن ایران اسلامی است.

6) لور خود را مکلف به رعایت قوانین و بیانیه های بین المللی در زمینه  اخلاق حرفه ای مطبوعاتی ، قانون  کپی رایت ، اصل آزادی بیان ، پاسخگوئی ، صداقت و اعتدال می داند.

7) لور  خود را مکلف به رعایت کلیه قوانین اساسی و عادی جمهوری اسلامی ایران می داند با توجه به اینکه مجاری قانونگذاری کشور هنوز قانون و آئین نامه ای برای فعالیت نشریات اینترنتی تعریف نکرده اند ، لور داوطلبانه فعالیت خود را در چارچوب قانون موجود مطبوعات محدود می کند، بدیهی است هر گاه قانون فعالیتهای مطبوعاتی اینترنتی تدوین شود ملزم به پیروی از آن است.

/ 7 نظر / 48 بازدید
reza khoram abadi

هم از اينجا خوندمش و هم تو لور خوندمش و هم سيو کردم و يکی دو بار ديگه خوندمش . تا حالا يکی دوتا گير براش تراشيدم !! که اميدوارم تو بهتر شدنش کمک کنه . موفق و شاد بويی .

reza khoram abadi

راستی اين بخش نوشته های برگزيده چی شد ؟ شنيدی من و خدایی چه خوابی برای نوشته قبلي ات ديديم ؟

ابراهيم

آقا دست درد نكنه كار بجائي كردي ، در وبلاگ راحت تر مي توان نظرات را در مورد مرام نامه در يافت كرد قربونت برار

mina

سلام/از بلاگتون استفاده کرديم /خيلی لری نوشتی من که نصفش رو نفهميدم يه کمی واضح تر می نوشتی /اری يه کاره نه تونه خدا يه کاره/اروا پدرش دروس بنويس

.

سلام مرسی از کامنتتون ولی من تا حالا وبلاگ شما رو نديدم و کامنت نذاشتم برام خيلی عجيبه . به هر حال مرسی از اينکه سر زدين . اگه می شه يه کمی واضح تر مطلبتون رو بگين چون اصلا متوجه نشدم چی نوشتين. مرسی بای

.

راستی آدرس اينترنتی که داده بودين رو قبلا يکی از بچه های درود به اسم آقای صالحی به من دادن که ايشون از بچه های کلاس ماست.گفتن برای آقای ابراهيم خداييه. که من در تحقيقم از ايشون کمک گرفتم .به هر حال من خيلی از بچه های درود رو می شناسم وهر کمکی که از دستم بر بياد می کنم.

.

بابای تا بعد