فلج شدن زندگی لرستانیها در پی قطع گاز

کم کم داریم وارد ششمین روز از قطعی گاز مناطق مختلف استان لرستان و سومین روز از قطع کلی گاز این استان می شویم . این در حالی است که مردم لرستان امسال سرد ترین زمستان ۵۰ سال اخیر خود را تجربه می کنند . مثلا شهر خرم آباد که جزو مناطق معتدل این استان است سه شب متوالی است که سرمای تا ۱۵ درجه زیر صفر را تجربه می کند . وقتی که در خرم آباد این چنین سرمای وجود دارد - با این قطعی گاز مطمئنا وضعیت مناطق دور افتاده تر و سرد سیرتر استان مانند نور آباد و الشتر و دورود و بروجرد و ازنا و الیگودرز و ... بسیار اسف بار تر است . نبود دیگر مواد سوختی بر بحران سرما افزوده است به نحوی که تمامی نانواییها  اغذیه فروشی ها و ... بدلیل قطعی گاز از ارایه خدمات به مردم عادی معذورند . بیاندیشیم  که بیماران بستری در بیمارستانها -  دانشجویان غیر بومی ساکن در لرستان و ... چه وضعیتی دارند .  

این پست را تنها برای و به افتخار  آنانی که هم اینک در خانه هایی با چندین بخاری روشن در اتاقهای گرم و نرم  و راحت خود آرمیده اند و هریک به نحوی در این قطع گازها مقصرند نوشته ام - تا بدانند مردم همیشه در صحنه ی لرستان - ( و احتمالا دیگر برادران غیورمان همچون همتباران کهگیلویه و بویر احمد و یه چهار محال و بختیاری و ایلام و ... ) این بار هم با کمال میل در صف مقدم مبارزه با سرما رشادت به خرج می دهند تا هم وطنانم با استفاده از گاز این ثروت ملی کشور عزیزمان، از شر سرما در امان بمانند و از روی نجابت و  قناعت همیشگی شان اصلا هم نمی پرسند که چرا در این سرمای زمستان گاز مثلا تهران - اصفهان - یزد و ... هیچ گاه دچار افت فشار و قطعی نمی شود؟؟؟؟ و یا چرا استانهای معین ما آنقدر فشار گاز دارند که شهرستانهای رده چندمشان هم می توانند برای ما با گاز شهری نان بپزند ولی حتی مردم مرکز استان ما هم نمی توانند برای گرم کردن خودشان یک روشنایی !! را با گاز شهری روشن کنند ؟؟؟؟

لطفا از این پاراگراف آخری سو تعبیر نفرمایید - اصلا قصد اینکه بگویم در کشور ما مصرف و مرفه بی درد وجود دارد را نداشته و ندارد و برعکس - خدای را شکر گذارم اما ما لرها انتظار داریم تا به پاس خون جوانانمان که برای آبیاری نهال انقلاب ریخته شد،وحقی که بر گردن اینگونه مرفه هان بی درد داریم این هموطنانمان با ما هم دردی کرده و همه ی شیر های اضافی گازشان را ببندند تا همراه با ما در پشت صحنه ببخشید جبهه جنگ با سرما حضوری فعال داشته باشند .

/ 5 نظر / 31 بازدید
رضا

سلام داش احد. الان که دارم اين کامنت رو مينويسم دارم يخ ميزنم! کامپيوتر پس از ۱۵ بار روشن شدن گرم شد!

مهدی

سلام احد جو والا برار سرما دورس، ولی آدم زورش ده يه داره که ۲ ساعت برف بايد چنی وه ای مردم بکه. مه ناونم والله چطوره ائما گاز نارئم ولی تئرو، اصفاهو، حتی کرماشو هم داره، فقط ده ته ائما فشارش افت ونه. والله ناؤنم ائما زیتر سالئ ۳-۴ دفه برف مئ ما، دل خوت نه ۲ساعت ولی دیه چنی نوی مردم نو هم گیرشو نیا، ایسه آقا دیه ده استانئا (معین) نو سیمو بیارن، عئو ناره مر دیه بئسئم ۴۵ بشگیه، چله گپه روه. شاید برقئامو هم قطع بین و زق و صاقه کشتمو او دیه یگ نیمو احد جو حلالمو که برار. کر داؤت وه دؤرت

مسی

خوشحالم که لااقل يه بلاگر لر يه مطلبی در اين زمينه نوشت من فکر می کنم مقصر خودمان هستيم ما هم مثل استان مازندران ولی نمی دانم چرا سريع به آنها رسيدگی شد و حتی رئيس جمهور! به آنجا سفر کرده و پيگير مشکلات آن استان شده اند ولی ما..... حتی در اخبار ساعت ۲ وضيت آب و هوای لرستان را هم بازگو نکردند فکر کنم کم کم می خواهند لرستان را محو کنند از ماست که بر ماست با اجازتون همين مطلب شما را در وبلاگم می گذارم از ماست که بر ماست

امين

سلام امشب اولين بار بود که وبلاگتو ديدم خيلی جالب بود انشاالله که به اين کار قشنگت ادامه بدی اگه وقت کردی يه سری هم به ما بزن و اگه مايل به تبادل لينک بودی خبرم کن. يا حق.